Co musisz wiedzieć?

AKUMULACJA + DYSTRYBUCJA”

Powyższe hasło to nie chwyt marketingowy ale wynik praktycznego przetestowania palenisk z układem wodnym. To nie przypadek, że rozwiązania te znajdują najwięcej nabywców w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, gdzie ukierunkowanie na rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne są normą powszechnie stosowaną.

Zasadniczo tylko paleniska z układem wodnym pozwalają w pełni rozwiązać dwa podstawowe problemy związane z użytkowaniem kominka:

a). Maksymalnie odzyskać ciepło ze spalin

b). Wytworzone ciepło dystrybuować do wszystkich pomieszczeń które chcemy ogrzać.

Optymalizacja procesu spalania /sprawność układów rzędu 86% przy "przerzucie" na układ wodny nawet do 80% wytorzonego ciepła/ pozwala nam na: eksploatacje kominka z czystą szybą przy wielokrotnym paleniu oraz ogrzanie przysłowiowej "mysiej dziury" jeśli udało nam się w niej zainstalować kaloryfer.

Rozwiązanie to stabilizuje nam rozkład temperatury w czasie we wszystkich pomieszczeniach gdzie mamy grzejniki c.o . Zaś zbiornik buforowy , który akumuluje nadmiar ciepła pozwala nam na wielogodzinne ogrzewanie mieszkania po zakończeniu palenia w kominku. Rozwiązanie powyższe umożliwia również: ogrzewanie wody użytkowej, podłączenie się do ogrzewania podłogowego czy nawet ogrzewania wody w basenie. Chcesz ogrzać cały dom i mieć komfort wielogodzinnego ogrzewania wszystkich pomieszczeń przeanalizuj możliwość budowy kominka z zastosowaniem wkładu grzewczego z płaszczem wodnym. Aktualne rozwiązania pozwalają na ogrzanie mieszkania powyżej 300m2.

UKŁAD DEMONSTRACYJNY SALON CENTRUM KOMINKOWEGO SPARTHERM:

Krakow ul. Balicka 214

 


Strona dystrybucji Spartherm Polska oddział Gorzów Wielkopolski: www.spartherm.pl