Usługi wykonawcze

 

"Kominek w którym zapalisz wieczorem a on będzie ciepły przez całą noc" 

    Jesteśmy firmą o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu która prowadzi profesjonalne usługi zduńsko-kominkowe, realizujemy kominki klasyczne oraz nowoczesne, stawiamy piece kaflowe oraz nowoczesne systemy akumulacyjne. Realizujemy też kuchnie piecowe i możemy realizować grile i piece chlebowe. Realizujemy też usługi instalacji kominów stalowych oraz instalacyjnych systemów gazowych DRU. Jesteśmy też w stanie realizować systemy układów wodnych centralnego ogrzewania w domu lub systemu rozprowadzania powietrza grawitacyjnego lub wymuszonego.

     Jeżeli poszukujesz firmy która kompleksowo ma zająć się tematem kominkowym jesteśmy do dyspozycji. 

     D bór właściwych materiałów jak i technologii wykonania kominka w dużej mierze    uwarunkowany jest funkcją jaką ma w naszym domu czy mieszkaniu spełniać kominek. Aktualnie „rynek kominków” oferuje różne materiały i rozwiązania  technologiczne  w zakresie:

                                               A. Realizacji bryły kominka.

                                               B. Wykorzystania ciepła spalin

                                               C. Dystrybucji ciepła

   Mając na uwadze względy ekonomiczne i efektywność stabilnego i ciągłego ogrzewania    pomieszczeń   kominkiem aktualnie poza konkurencją są proponowane przez nas wkłady  wodne o sprawności  rzędu 80 % i „przerzutem” ~80 % ciepła w układ wodny. „Akumulacja + dystrybucja" to hasło precyzyjnie określa powyższe rozwiązanie. Układ demonstracyjny: Centrum Kominkowe Kraków, ul. Balicka 214. Oferta w dziale Wkłady wodne.

   Możliwość ogrzania kominkiem całego domu czy mieszkania daje nam również system DGP   jednak w tym przypadku stabilność rozkładu temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach jest dużo  niższa podobnie jak i sprawność całego układu. Dodatkowe utrudnienia związane są z koniecznością rozprowadzenia ciepłego powietrza izolowanymi rurami i montażem turbiny.

   W sytuacji kiedy nie nastawiamy się na ciągłe palenie w kominku i ogrzewanie całego mieszkania rozwiązaniem, które pragniemy polecić są obudowy wykonane z materiałów akumulujących ciepło /szamot, magnezyt, kafle, steatyt/. Obudowy z wykorzystaniem tych materiałów pozwalają nam cieszyć się „efektem pieca kaflowego” stanowiąc atrakcyjne źródło promieniowania ciepła po zakończeniu procesu palenia w kominku. Ciekawa i bogata oferta rynkowa w zakresie kafli daje np. możliwość nie tylko ekonomicznie uzasadnionych realizacji ale również realizacji niepowtarzalnych o wysokich walorach estetycznych i artystycznych. Różne zaś możliwości odzysku ciepła ze spalin optymalizują sprawność kominka jako urządzenia grzewczego.

      Szczegółowe informacje dotyczące efektywności różnych rozwiązań w zakresie odzysku ciepła ze spalin proszę znależć w dziale: Technika grzewcza.

                                   Zapraszam do salonu i jestem do dyspozycji:

                                                        projektant i architekt

                                                            Michał Madeja

                                                          tel: 535 355 565

                                            e-mail: m.madeja@spartherm.pl

 


Strona dystrybucji Spartherm Polska oddział Gorzów Wielkopolski: www.spartherm.pl